Mikrojehličkování (Medical Microneedling)

Mikrojehličkování neboli Microneedling je velmi účinná metoda, pomocí níž dochází k výrazné stimulaci vlastního kolagenu a navození omlazujících procesů v kůži. Je efektivní pro omlazení a zpevnění pleti, vyhlazení jemných vrásek, účinná při léčbě jizev, strií, akné a hyperpigmentace.

Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na ošetření křehké pokožky okolí očí a krku. Koncept mikrojehličkování je založen na vlastnosti samoobnovovací schopnosti pokožky. Jehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu. Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka. Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování také vytváří kanálky, kterými jsou účinné látky absorbovány mnohem rychleji a efektivněji. 

Po lokální aplikaci znecitlivujícího krému se pomocí elektrického přístroje s vysokou rotací pomocí mikrojehliček provádí ošetření podle typu pokožky a problému, který se řeší (vrásky, jizvy po akné, pigmentace, atd...). Tělo stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu, díky zvýšení fibroblastů. Konečným výsledkem je, že vaše pleť se sama vyplní zevnitř, takže je hladší a vypadá mladě.

Výhody

 • Vhodná pro všechny typy pokožky
 • Může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla
 • Vysoká hydratace, projasnění pleti
 • Liftingová a anti-aging procedura
 • Nepoškozuje pokožku (není ablativní)
 • Nevyvolává citlivost pokožky na UV záření
 • Bez rizika změny barvy kůže
 • Vhodná i pro tenkou pleť
 • Pro komfort pacientů může být použit lokálně anestetický krém
 • Krátká doba hojení
 • Proceduru je možné opakovat

Indikace

Stárnoucí pokožka (pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky)
Je to alternativa k drobným faceliftovým procedurám. 

Posílení jemné kůže
Je to vhodná alternativa ablativního resurfasingu u pacientů s tenkou kůží. Téměř bezbolestná a finančně výhodná terapie oproti neablativní laserové terapii (frakční laser).

Vyhlazování jemných vrásek
Mikrojehličkování vyvolává přirozenou syntézu kolagenu a významně zvyšuje penetraci účinných látek.

Akné a jizvy
Mikrojehličkování zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů. Snižuje viditelnost jizev po akné, po planých neštovicích, starých jizev a jizev po operacích.

Hyperpigmentace
Redukuje pigmentové skvrny, pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Ohraničené okraje pigmentových skvrn mizí, pleť získává rovnoměrný barevný tón.

Péče po ošetření

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 - 48 hodin. Po tuto dobu doporučujeme na pleť aplikovat pouze krémy doporučené ošetřujícím lékařem.V období zvýšené sluneční aktivity aplikovat krém se slunečním faktorem SPF 50.Po zákroku je vhodné se vyhnout fyzické aktivitě a pobytu v prašném prostředí.

Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod).

Běžný režim péče doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).

Následná terapie

Mikrojehličkování může být opakováno bez omezení každé 4 týdny. Většinou stačí cyklus 3 sezení s intervalem 3-4 týdnů. Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální usazení nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého sezení. Nicméně tvorba kolagenu může pokračovat až po dobu 12 měsíců.

Technika mikrojehličkování může být kombinována i s aplikací výplňových materiálů (v odstupu cca 10 dnů dle stavu hojení pleti).